9 бер. 2015 р.


Так, я знаю, що до  свята Паски більше місяця. Та, виявляється, готуватися потрібно заздалегідь. Мова йде про крашанки та барвники, що для них використовують. 

Але спочатку коротка довідка про синтетичні барвники, які нам пропонують в магазинах.

Купивши пакетик фарби для яєць, зверніть увагу на склад його вмісту. Якщо на упаковці зазначені барвники Е102, Е104, Е110, Е122, Е124, Е129, Е133, то знайте, що ці речовини є небезпечними для здоров'я. Окремі викликають алергію,  інші є концерогенами. В Європі їх продають з попередженням: "барвник може викликати затримку розвитку дітей", а в Україні таких позначок не роблять. На думку європейських лікарів, всі ці речовини небезпечні для дитячого організму, так як призводять до підвищеної активності і зниження концентрації уваги.Якщо у дитини, наприклад, слабкий імунітет, то навіть одне таке яйце може викликати діатез або алергічні висипання. 
За інструкцією, яйця для забарвлення доведеться вимочувати в розчині води,оцту і всіх цих Е. Як відомо, яєчна шкаралупа має пористу структуру, тому дані речовини легко проникають в білок.  Тому краще використовувати старі методи фарбування яєць - лушпиння цибулі або сік буряка.

Особисто я використовую саме лушпиння цибулі. А для гарного кольору його повинно бути багато. Тому збирати починаю вже з цього часу. А про спосіб приготування можна дізнатися з цього відео:

21 коментар :

 1. а ми звикли їсти гарні і святкові, різнокольорові)

  ВідповістиВидалити
 2. ну кажуть, що жити теж шкідливо - вмерти можна. Тому треба отримувати задоволення і не заморочуватись. Я не думаю, що ті барвники аж такі небезпечні, що 1 раз в рік їх не можна використати:))

  ВідповістиВидалити
 3. Вибрати барвники для яєць зараз не проблема. Можна скористатися перевіреними рецептами...

  ВідповістиВидалити
 4. Барвники для пасхальних яєць є харчовими барвниками, безпечними для здоров'я

  ВідповістиВидалити
 5. Барвники для яєць дозволяють перетворити великодні яйця на маленькі шедеври.І дітки люблять це свято...

  ВідповістиВидалити
 6. Барвники для яєць допомагають легко і швидко приготувати головне блюдо великоднього столу - фарбовані яйця

  ВідповістиВидалити
 7. Великодні яйця символізують народження нового світу через Воскресіння Христове.

  ВідповістиВидалити
 8. Перед тим як фарбувати яйця, протріть їх мильним розчином або спиртом - фарба буде лягати рівніше.

  ВідповістиВидалити
 9. Зазвичай діти люблять це свято,як прекрасно малювати ,що хотіти

  ВідповістиВидалити
 10. Також можна отримати різнокольорові яскраві яйця , розмалювавши їх медовими акварельними фарбами. Наскільки яскравими і красивими виходити великодні яйця, залежить тільки від вашої фантазії і бажань.

  ВідповістиВидалити
 11. А я не люблю купляти в магазині барвники.
  Ми любимо з бабусею робити крашанки за допомогою лушпиння цибулі)

  ВідповістиВидалити
 12. Надходить свято з глибини століть і тисячоліть відлунює стародавня постова пісня: А вже недалечко червоне яєчко…. Своєю таємничістю яйце споконвіку полонило уяву людини. Воно – зародок нового життя, втілення вічності, перемоги ...

  ВідповістиВидалити
 13. Щоб пофарбувати яйця в червоний колір використовуйте буряк, для отримання коричневого відтінку підійде цибулиння, для світло-жовтого — морква або апельсини, ну а більш насичений жовтий колір яйцям додадуть березові листя або шкаралупа волоського горіха.

  ВідповістиВидалити
 14. Яйця на Великдень не лише фарбують. Звідси існують і різні види Великодніх яєць: крашанки, писанки, драпанки, крапанки.

  ВідповістиВидалити
 15. Кілька останніх років набрали популярності спеціальні наклейки на яйця, за допомогою яких можна дуже швидко приготувати великодні символи. Їх можна купити у будь-якому магазині напередодні свята, і вони відтворюють пасхальний візерунок.

  ВідповістиВидалити
 16. Часто синтетичні барвники називають "хімією", і декого не влаштовує результат, отриманий після фарбування. Тому багато господинь віддає перевагу натуральним фарбам

  ВідповістиВидалити
 17. В Україні виготовляють два види пасхальних яєць: писанки та крашанки. Крашанки фарбуються в один колір, а писанки виготовляються нанесенням на них символічних візерунків.

  ВідповістиВидалити
 18. Для фарбування пасхальних яєць використовують спеціальні барвники. Вони бувають природні та синтетичні.

  ВідповістиВидалити
 19. Купуючи синтетичні барвники, будьте пильні. Щоб вберегтися від підробки, необхідно перевіряти наявність маркировки

  ВідповістиВидалити
 20. Не можна купувати фарбу у прозорих пакетиках лише з однією назвою, тому що невідомо, які домішки вона містить.

  ВідповістиВидалити
 21. Важливо вірно обрати барвник та правильно пофарбувати.

  ВідповістиВидалити

Популярні новини